بدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی در حقیقت  حذف بافت چربی زیر پوست ، سفت کردن پوست افتاده، وبرداشتن  پوست اضافی و ترمیم وسفت کردن عضلات تغییر شکل یافته است. تفاوت قبل و بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی برای بیشتر افراد قابل مشاهده است و بیماران از نتیجه عمل بسیار راضی هستند.

ابدومینوپلاستی

سفت شدن عضلات ضعیف و از بین بردن چربی اضافی وبرداشتن  بافت های اضافه پوستی باعث ایجاد ظاهری صاف و سفت می شود. بیشتر افرادی که این جراحی را انجام داده اند  علاوه بر داشتن ظاهری شکمی صاف ، چند کیلو وزن نیز کم کرده اند.

ابدومینوپلاستی را برای چه افرادی مناسب است.

-افرادی که اضافه وزن بعد از زایمان دارند.

-افرادی که دچار  ترک های بعد از بارداری شده اند.

-بافت چربی انباشته شده به دلیل اضافه وزن

 -پوست شکم افتاده

-تغییر شکل شکم مربوط به سن

هر فردی  که به دلیل افزایش و کاهش ناگهانی وزن دچار افتادگی پوست شده باشد  با ابدومینوپلاستی ظاهر شکمی ایده آل را به دست می آورد و کیفیت زندگی آنها بهتر می شود.

فرد کاندید ابدومینوپلاستی باید دارای چه شرایطی باشد؟

-وزن فرد نزدیک به وزن ایده آل باشد.

-وزن فرد در طی 6 ماه اخیر ثابت مانده باشد.

-قبل از انجام این روش  جراحی روشهای مانندرعایت رژیم غذایی و ورزش را انجام داده باشد.

-انتظارات واقع گرایانه از عمل جراحی داشته باشد.

-خطرات و عوارض احتمالی عمل را به خوبی درک کرده باشد.

-قصد کاهش وزن شدید بعد از عمل جراحی را نداشته باشد

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%88%D9%BE%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C

نحوه انجام ابدومینوپلاستی چگونه است

فرد بعد از انجام آزمایشات لازم و داشتن شرایط لازم برای جراحی می تواند این جراحی را انجام دهد. بیهوشی اولین مرحله این جراحی است .در اغلب بیماران متخصص بیهوشی به شما روش بیهوشی عمومی را پیشنهاد می کند که با تزریق داروی بیهوشی به داخل رگ شروع می شود.

–  در مرحله بعد خط برش جراحی برای شما ایجاد خواهد شد. یک خط برش درزیرشکم بین ناحیه رویش مو و قسمت تحتانی شکم ایجاد خواهد شد. شکل و طول برش جراحی با میزان پوست اضافی مشخص خواهد شد. عضلات و جدار شکم در خط وسط از زیر جناق تا ناحیه پوبیس بهم نزدیک خواهد شد.

برش جراحی اغلب در دورتادور ناف ایجاد میگردد. پس از بلند کردن پوست ازجدار شکم، پوست کشیده شده و پوست اضافی برداشته می شود.

ودر نهایت  بستن محل برش جراحی است .اغلب دو عدد درن بسته تعبیه میگردد سپس لبه های محل عمل جراحی به یکدیگر در چند لایه با استفاده از نخ بخیه یا روشهای دیگر ترمیم میگردد.بعد از جراحی شما شکمی صاف، جدار شکم محکم که متناسب با بدن و اندام شما می باشد، خواهید داشت.

انواع روشهای  انجام ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی معمولا با دو روش تامی تاک و ابدومینوپلاستی کامل ومینی ابدومینوپلاستی انجام می دهد.

درروش تامی تاک پزشک از دو نوع روش برای کوچک کردن و آب‌کردن شکم استفاده می کند. در این روش پزشک با توجه به پوست شما و چربی شکم نوع مناسب جراحی را به شما پیشنهاد می‌دهد.

با عمل تامی تاک امکان ایجاد شکم تخت باسفت تر کردن عضلات جدار شکم وجود دارد. البته پوست شل به معنای الزام برای عمل تامی تاک نیست.

ابدومینوپلاستی کامل : یکی از روش‌ها برای این جراحی ابدومینوپلاستی  کامل است.این روش برای بیماران دارای ذخایر چربی بیش‌ از حد و نیز افرادی که افتادگی لایه‌های زیرین عضلات و پوست شکم دارند،مناسب است.

مینی ابدومینوپلاستی :روشی دیگری که در ابدومینوپلاستی مورد استفاده قرار می گیرد این روش مناسب افرادی است  که دارای توان عضلانی خوبی باشند اما مقدار زیادی پوست اضافی در منطقه شکم دارند و شکم بیمار پر از چین‌ و چروک است.

مراقبت بعد از ابدومینوپلاستی

-بعد از جراحی  تا سه روز درد خواهید داشت که به مرور زمان کاهش می یابد که شما برای کاهش درد می توانید از مسکن استفاده کنید .

-برای کاهش درد هنگام استراحت سر را بالاتر از معمول و بدن را خم نگه دارید .

 -تا چند هفته از فعالیت سنگین پرهیز کنید.

-شما می توانید فعالیت معمولی را انجام داده است واستراحت مطلق ممنوع است زیرا خطر لخته شدن خون درعروق اندام تحتانی را افزایش می دهد

  -در صورت عدم رعایت موارد فوق ورم طولانی و مورد دو وجود دارد

 -آناناس تازه حاوی ویتامین C است که در تسریع جذب کبودی و ورم موثر است که هر چه بیشتر مصرف شود بهتر است .

  -مصرف میوه جات ، ماهی ، میگو و امگا۳ توصیه می شود .

 -ترشح خونابه تا چند روزبعد از جراحی  طبیعی است اما در صورت خونریزی واضح و قابل توجه اطلاع داده شود این احتمال تا دو هفته بعد از عمل وجود دارد .

 -ویزیت روز سوم برای بررسی محل عمل و خروج درم در صورت وجود لازم است البته در تکنیک اختصاصی پزشک این مرکز درم ها در ۲۴ ساعت خارج می شوند.

 -ویزیت بعد از یک هفته برای بررسی عمل جراحی لازم است .

ابدومینوپلاستی

نتایج حاصل از جراحی ابدومینوپلاستی درتهران

بعد از آبدومینوپلاستی در تهران  ممکن است نتایج حاصل از جراحی مشخص نشود. تا زمانی که زخم های شما کاملا بهبود پیدا نکند. نمی توانید به درستی بایستید. ظرف یک تا دو هفته شما می توانید به زندگی روزمره تان بازگردید و در این حالت لاغرتربه نظر می رسید نتایج حاصل از ابدومینوپلاستی شکم به داشتن شکی مسطح و متناسب با نوع و وزن بدن فرد انجام می شود.

اسکارهای ناشی از سزارین می تواند با اسکارهای ناشی از جراحی ابدومینوپلاستی درآمیزد. محو شدن اسکارهای ناشی از عمل ابدومینوپلاستی ممکن است تا چندین ماه زمان لازم داشته باشد. بنابراین اسکار از عوارض عمل ابدومینوپلاستی محسوب می شود. نکته دیگر اینکه در برخی موارد با انجام ابدومینوپلاستی شکم ممکن است نتایج مطلوب به دست نیاید و دراین شرایط ممکن است نیاز به انجام جراحی دیگر وجود داشته باشد.

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوماتیک

ابدومینوپلاستی یکی از روش های عمل زیبایی شکم است که طی آن پزشک به کمک یک سوراخ کوچک توسط کانولا، چربی های موجود درزیر پوست شکم را ازبدن خارج می کند و به کوچک شدن آن کمک می کند.

تفاوت اساسی که بین این دو روش جراحی وجود دارد، نحوه عملکرد و جراحی آنهاست. در روش لیپوماتیک، عمل بدون برش انجام می شود و چربی ها با دستگاه مکیده می شود و از بدن خارج می شوند.

این چربی حتی قابل تزریق به دیگر مناطق بدن شما نیزمی باشد از این رو حجم شکم کوچک شده و شکم صاف تربه نظر می رسند.

در عمل ابدومینوپلاستی، شکم برش داده می شود و معمولاً برای شکم هایی که حالت شل دارند مورد استفاده قرار می گیرد.همچنین چربی زیادی از شکم برداشته نمی شود و فقط فرم آن تصحیح شده و پوست های اضافی ترمیم می شوند.

افرادی که دارای شکم سفت هستند افراد مناسبی برای اقدام به عمل ابدومینوپلاستی نیستند. اما این افراد می توانند ابتدا به کمک روش لیپوماتیک چربی های اضافی را از ناحیه شکم خارج کنند و بعد از مدتی پوست اضافی را به کمک ابدومینوپلاستی حذف و ترمیم نماید.

طول دوره نقاهت

به طور کلی  طول دوره نقاهت در افراد مختلف ، متفاوت است، به طوری که در بعضی افراد بازگشت به حالت طبیعی ممکن است تا دو هفته بطول بکشد در حالی که در بعضی دیگر ممکن است 3 تا 4 هفته فرد نیاز به استراحت داشته باشد.

بعد از جراحی ورزش به ترمیم زودتر پوست خیلی کمک می کند ، ورزش کمک می کند  تورم ناشی از جراحی سزیعتر برطرف شود، جلوگیری از تشکیل لخته های خونی و کمک به برگشت توان عادی عضلات نیز با انجام ورزش برای فرد اتفاق می افتد ولی از ورزش های سنگین تا زمان برگشت به شرایط عادی باید اجتناب کرد.

اسکارها ممکن است در طی 3 تا 6 ماه بعد از عمل قابل مشاهده باشند  ولی این طبیعی است و انتظار می رود که اسکارها در طی 9 ماه تا 1 سال آینده صاف شوند ، اگر چه ممکن است هیچ وقت برای همیشه کاملا محو نشوند. یک برش در بالای ناحیه تناسلی برای برداشتن پوست و چربی اضافی از وسط و پایین شکم برای انجام ابدومینویلاستی زده می شود.

انواع ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی با روشهای زیر قابل انجام است.

ابدومینوپلاستی کامل : در این روش از ابدومینوپلاستی از سمت راست پهلو تا سمت چپ پهلو برشی کامل زده می شود.

کاندیدای مناسب این روش افرادی با شکم بسیار بزرگ ، افتاده و آویزان هستند و افرادی که بیشترین نیاز به ترمیم دارند.

ناف در این عمل پیکر تراشی جابه جا می شود .

بعد از اتمام عمل ابدومینوپلاستی به روش کامل یک لوله تخلیه به منظور خارج شدن ترشحات در زیر پوست قسمت های جراحی شده قرار می گیرد که در بعضی موارد چندین روز باقی می ماند.

مینی ابدومینوپلاستی : این روش از ابدومینوپلاستی با برشی کوچک زیر شکم انجام می شود کاندیدای مناسب این روش افرادی هستند که چربی اضافه و پوست افتاده فقط در ناحیه تحتانی یا زیرناف شکم داشته یاشند. این نوع از جراحی شکم،عملی راحت و کوچک است و جراح به طور معمول ناف را جا به جا نمی کند. مدت زمان انجام مینی ابدومینوپلاستی حدودا 2 ساعت به طول می انجامد.

هزینه ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی محسوب می شود که اختیاری بوده و به همین دلیل بیمه به آن تعلق نمی گیرد و خود متقاضی جراحی، مؤظف به پرداخت کل هزینه ها می باشد. هزینه جراحی ابدومینوپلاستی در حالت کلی، متغیر می باشد؛ و نمی توان نرخ و قیمتی ثابت و دائمی برای آندر نظر گرفت. از مهم ترین فاکتور های دخیل در هزینه جراحی ابدومینوپلاستی ، می توان موارد زیر را بر شمرد.

– دستمزد پزشک متخصص یا فوق تخصص

– هزینه ویزیت و آزمایشات اولیه.

– هزینه کلینیک و یا بیمارستان.

– مدت زمان بستری در کلینیک و یا بیمارستان.

اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی

-در صورتی داروهای خاص می کنید به  جراح خود اطلاع دهید.

– به مدت دو هفته قبل از جراحی ، از مصرف داروهایی مانند آسپرین و ایندومتاسین که منجر به اختلال در انعقاد خون می شود خود داری کنید.

– از مصرف دخانیات به مدت شش هفته قبل از جراحی خوداری کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *